21.9.2020.

Сарадња договорена са Федерацијом ромских основаца, средњошколаца и студената приликом недавне посете Школи њеног председника, Небојше Саитовића, већ урађа плодом. Наиме, данас је у пратњи г. Саитовића, Школу посетила гђа Весна Лазић, председница Удружења грађана Анђели чувари, чије је седиште у Ваљеву. Два релативно удаљен града у Србији, повезала су ова два удружења и њихова жеља да се помогне многим школама и ученицима којима је помоћ најпотребнија.

После прошлонедељне донације ФРОС-а, уследила је још једна, овога пута у организацији удружења Анђели чувари, које ове године обележава свој јубилеј – 20 година од оснивања.

Подршци ће се овога пута највише обрадовати малишани из развојне групе и њихов васпитач-дефектолог, Олгица Костић, зато што је у пакету било највише веома вредних дидактичких средстава за рано учење. Веома смо захвални гђи Лазић и г. Саитовићу. Верујемо да је ово тек почетак дуге и присне сарадње, те да ће бити још сусрета и прилика за радовање.