21.9.2020.

Да колеге на послу могу бити попут пријатеља и проводити квалитетно време у заједничким дружењима, сведоче бројна окупљања наших наставника и особља школе на новогодишњим, осмомартовским и другим прославама, али и организована путовања које група наших радозналих авантуриста увек са великим  нестрпљењем ишчекује. Добро је познато да оваква дружења и путовања јачају  тимски дух и оснажују  међусобне везе запослених, а тиме и значајно повећавају продуктивност на послу, као и сам квалитет рада.

Јер, само задовољан запослени може остварити добре резултате.  Да ово није само једна у низу празних флоскула, сведоче медаље и резултати које нам, сада већ традиционално, трећу годину заредом, доносе наше колеге – учесници IX Спортских игара Синдиката образовања Србије одржаних од 17. до 20.09.2020. године, на планини Тара. Пет  наших  наставница,  заједно  са  колегама  из  других  нишких  школа,    окитило  је медаљама и пехарима своју екипу, и то следећим пласманима: првим местом у стоном тенису,  другим  местом  у  тенису  и  надвлачењу  конопца,  другим  и  трећим  местом  у пливању, трећим местом у пикаду и шаху, али и запаженим учешћем   у осталим такмичарским дисциплинама. Наша екипа се са Таре вратила пуна позитивних утисака, мноштвом анегдота и фотографија које ће сачувати успомене на тимске успехе и дивно дружење. Као што рече непознати аутор  „Свако од нас је кап, а заједно смо океан“.