29.1.2020.

Однедавно, Школа је богатија за још једно партнерство. Реч је о Истраживачкој станици Јелашница, са којом је потписан протокол о пословно-техничкој сарадњи. Циљ те сарадње је да се код ученика и наставника развије и ојача еколошка свест, побуди љубав према непосредном окружењу, упознају географске, климатске, историјске, културне, демографске и друге одлике околине Ниша и промовише здрав стил живота.

Први корак у оквиру тога било је данашње предевање на тему Лековито биље и здрава исхрана. Предавање је одржао Данило Радић, проф. руског језика и велики познавалац традиционалне медицине. Он је, својевремено, провео 15 година на Тибету, али и у другим крајевима Азије проучавајући тамошње приступе лечењу и здравом животу, што је комбиновао са нашом традиционалном медицином. Управо су те чињенице ово предавање учиниле веома занимљивим, тако да су ученици, родитељи и наставници веома пажљиво слушали проф. Радића, чија су искуства заиста јединствена.