19.2.2020.

У оквиру веома успешне сарадње коју Школа годинама има са Развојним саветовалиштем Дома здравља у Нишу, као и Годишњег плана стручног усавршавања наставника и стручних сарадника, у среду, 19. фебруара је одржано предавање клиничког психолога Милене Петковић Миленић на тему Проблематично (изазовно) понашање и развој алтернативних облика ппнашања.

Милена је говорила о томе како функционална анализа понашања може да нам помогне да осмислимо стратегије односа према оним ученицима који испољавају ризичне, небезбедне и изазивачке облике понашања. Ово предавање је уједно и део наших напора да унапредимо подршку учењу и развоју наших ученика, али и да створимо безбедно и подстицајно окружење за несметано довијање образовног процеса.