1.3.2020.

Са данашње одржане хуманитарне Тортијаде, која се већ неколико година одржава у организацији Уније занатлија и предузетника региона Јужна Србија, данас је у Школу стигла победничка торта, дело гђе Мирјане Живковић, под називом Косовски бој.

Торта је својеврсно посластичарско ремек дело, о чему најбоље сведочи њена фотографија. Колико ли је само умећа и стрпљења било потребно да се направе све те фигуре! Ми смо почаствовани што је победничка торта припала баш нашој школи, а заслуге за то припадају нашем дугогодишњем великом пријатељу, г. Сретену Докићу, председнику Уније. Овогодишња Тортијада је окупила педесетак професионалних и аматерских посластичара из Врања, Лесковца, Ниша, Јагодине, Параћина, Зајечара и Северне Македоније.