24.2.2020.

После непланирано дуге паузе, данас је почела настава у другом полугодишту.

У овој део школске године ступамо са две важне новине.

Прва је прелазак на једносменски рад. Наиме, иако нам просторни услови не допуштају да се размахнемо, добром организацијом рада успели смо да сачинимо најрационалнији могући план коришћења постојећих просторија. За овај потез смо се одлучили јер желимо да током овог полугодишта установима све предности и мане једносменског рада у постојећим околностима, како бисмо донели дефинитивну одлуку о томе хоћемо ли ући у пројекат обогаћеног једносменског рада, што је наша жеља. Осим тога, почели смо да користимо електронски дневник, који ћемо паралелно да водимо са дневницима у штампаном облику. На тај начин се прикључујемо убедљивој већини школа у граду у којима се есДневник већ примењује. Очекујемо да се током другог полугодишта сви наставници прилагоде на нов начин вођења евиденције, чиме ћемо много спремнији да уђемо у наредну школску годину. Координаторке есДневника, наставнице Соња Здравковић и Ана Ивановић су уложиле велики напор како би се припремила база података и наставници обучили за унос истих.