7.12.2019.

Јединствен у Србији, а можда и шире, данас је у Дечијем културном центру у Нишу одржан Фестивал бајки Вилиндеца у Вилинграду, у организацији удружења АзБуки. На Фестивалу су наступили и наши ученици, чије је извођење Црвенкапе у модерној, измењеној верзији изазвало буран аплауз публике. Иако су имали врло мало времена за припрему, предвођени наставницом српског језика и аутором текста, Лидијом Милићевић, којој је са костимима у помоћ притекла наставница праксе, Марина Н. Митић, ученици су на сцени били самоуверени и врло сналажљиви. Сви познати ликови из ове чувене и деци драге бајке били су присутни у представи, али и један мобилни телефон. Ипак, уместо да вам препричавамо бајку, најбоље ће бити да је сами погледате кликом на линк који се налази у наставку овог текста.