18.11.2019.

Давно започета сарадња са Колом српских сестара је настављена, на обострано задовољство. Та изузетна и јединствена организација неуморно наставља своју мисију, пркосећи тешким временима у којима се хуманизам претвара у прави подвиг.

Овога пута, нишка подружницам предвођена председницом, гђом Љиљаном Стојановић и секретаром, гђом Мирјаном Младеновић, осмислила је акцију која се састојала у аукцији слика нишких ученика Уметничке школе и познатих нишких сликара, насталих током Омладинске сићевачке колоније, настале такође по замисли Кола српских сестара. Аукција је одржана у сали Официрског дома, пред бројном публиком, увеличана наступом хора Гимназије Бора Станковић. Иако нису одмах продата сва платна, одзив је био  више  него добар,  тако да  смо  са  изложбе отишли  испуњени  радошћу  и  вером у доброчинство као трајну вредност. Сав приход од ове изложбе је намењен нашој школи. Школа се у име ученика, родитеља и свих запослених најсрдачније захваљује Колу српских сестара на подршци. Искрено се надамо да ће нам се ускоро указати прилика да допринесемо раду наших суграђанки које свој живот посвећују добробити других.