26.11.2019.

По узору на истоимену акцију коју је Град Београд спровео у основним школама, а на предлог наставнице Наташе Ковачевић, наши прваци су први у Нишу у свом школском дворишту засадили дрво генерације.

У свечаној атмосфери, у присуству родитеља и директора Школе, прваци су, заједно са својим учитељицама, Војкицом Јеленковић и Катарином Ђоршевић, као и наставницом Наташом  Ковачевић,  засадили  по  једну  садницу  бора у  дворишту  наше  школе.  Свака садница је обележена плочицом о којој ће се водити рачуна, баш као и самом дрвету, тако да ће и после много година свако од њих моћи да посети школу и види како напредује његово дрво.

Уверени смо да ће ова акција постати традиционална и да ће свака генерација првака имати своје дрвеће. На крају желимо да изразимо захвалност Шумском газдинству „Ниш“, које нам је обезбедило саднице.